w podróży na Maderę.

Jak już wspominałam, najtrudniej dla mnie jest zacząć coś pisać. Dlatego tak kiepsko idzie mi zebranie się w sobie, żeby opisać nasze wakacje na Maderze.

Ale w końcu trzeba spróbować 🙂

Zacznę może od szybkich informacji:

Madera jest to piękna wyspa wulkaniczna na Oceanie Atlantyckim, należąca do Portugali. 😉 Klimat tam jest nieziemski -całoroczny okres wiosenno-letni naprawdę zachęca do spędzenia tam miło czasu, No chyba, że ktoś nie lubi ciepła. 😛

Dla nas pogoda marzeń, na niebie po przylocie ani jednej chmurki, już w samolocie przed samym lądowaniem pilot oznajmił z bardzo zaakcentowanym ostatnim słowem, że : “the weather is beautiful!”

A startowaliśmy z lotniska z Amsterdamu. Radzę być tam zawsze dużo wcześniej, od wejścia na lotnisku aż do miejsca startu naszego samolotu szliśmy chyba z godzinę..

Sam lot trwał kolo 4 godzin, a na Maderze zegar przestawia się o godzinę do tyłu, dlatego dzień przemijał nam bardzo wolno;)

20160709_050543

Już z samolotu widoki na wyspę były niesamowite. Dlatego żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia . ;( Lotnisko na Maderze uznawane jest za jedno z najniebezpieczniejszych w Europie. Znajduje się w nietypowym miejscu – z jednej strony otoczony jest pasmem wysokich gór, a z drugiej oceanem, co sprawia, że wygląda naprawdę bajecznie.

Zdjęcia w samolocie nie zrobiłam, ale za to zrobiłam zaraz po przylocie na lotnisku:

IMG_20160709_105828

Do hotelu zamówiliśmy taksówkę . Kolo tak szybko nam licznik wyłączył, że najprawdopodobniej nas oszukał. Ale no cóż. Ważne było, że jesteśmy już na miejsu i możemy cieszyć się bezkresem oceanu, widokiem gór, egzotyczną roślinnością , ciepłą pogodą i nową przygodą!

Maredę polecam  przede wszystkim tym, którzy naprawdę wolą chodzić i oglądać różne miejsca niż wylegiwać się na plaży ( w większości znajdziecie tutaj plaże kamieniste więc z leżenia plackiem raczej nici, no chyba  że na hotelowych leżakach)..

Wydaje mi się, że ten wpis jest już dość długi, dlatego resztę dnia opiszę w następnej notce.  Postaram się żeby to była nie tylko opisówa, ale również fotorelacja;)

Na koniec jeszcze polecam jeszcze przeczytać, co warto zabrać ze sobą na Maderę -> co zabrać na Maderę

I jeszcze jedno.

Zachęcam do obejrzenia

filmik z wakacji na Maderze

Pozdrawiam 😉

Dodaj komentarz