Stellenbosch, RPA, Afryka.

Hej

Kolejna miejscowość przyniosła nam nie lada niespodziankę. Jadąc tam spodziewaliśmy się wykupionej wycieczki na winiarnię. Jakie było nasze zaskoczenie, gdy na miejscu okazało się, że nasza wykupiona wycieczka to spacer z przewodnikiem po Stellenbosch! Ale muszę przyznać, że była to naprawdę pozytywna niespodzianka 🙂 Byliśmy jedynymi uczestnikami tej wycieczki, co sprawiło, że nasza Pani przewodnik (bardzo przemiła osoba) mogła skupić się tylko na nas przez co jeszcze dogłębniej mogliśmy poznać historię miasta, a także zasmakować różnych rodzai win, przekąsek i co najlepsze – kawy parzonej na zimno!

A wspomniana wycieczka nazywała się Foodies on Foot. Tak, tak, wiem nazwa wycieczki już sama za siebie mówi, że nie ma to nic wspólnego z winiarniami 🙂

Chodziliśmy sobie po różnych restauracjach (i nie tylko!), smakując różne czekoladki i popijając polecanymi przez obsługę winami, w między czasie Pani przewodnik opowiadała nam różne historie związane z miastem. Dotarliśmy również do wspaniałej kawiarni w której zasmakowaliśmy kawy parzonej na zimno oraz dowiedzieliśmy się jak ją uzyskać.  Jeżeli wybieracie się do RPA i spędzicie chociaż jeden dzień w Stellenbosch – polecam wykupić sobie tą wycieczkę 😉

http://www.bitesandsites.co.za/foodies_on_foot/

A samo Stellenbosch jest bardzo ładnym miasteczkiem położonym w pięknym miejscu. Spacerując po nim możemy oglądać architekturę obfitującą w kolonialną zabudowę w stylu holenderskim.

Chociaż byliśmy tam tylko jeden dzień to mogę Wam polecić jeszcze jedno miejsce – RocoMamas z przepysznymi hamburgerami. Będąc tam udało nam się jeszcze załapać na promowanie restauracji i spotkaliśmy tam popularnego afrykańskiego rapera – Jack Parrow.

https://www.rocomamas.com/restaurant/cape-town/stellenbosch/

Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz